Sektion: Riksorganisationen

sv en de

BarnKrysset

Lös krysset i paddan eller i telefonen!
Eller maila en tydlig bild av ditt lösta kryss till tavling@caravanclub.se

Vinnarna!
Fem inlämnade rätta lösningar får Snäckan och Skalis maskotar.
Vinnarna publiceras i tidningen och på vår webbsida.

Lycka till!

Lösning på barnkrysset #1

Stort grattis till vinnarna barnkrysset #1 2019:
Kasper Essland, Järfälla.
Klara Sätterberg, Eskilstuna.
Elliott Wallenbro, Sigtuna.
Denjal Causevic, Örebro.

Lösning på barnkrysset #2

Stort grattis till vinnarna barnkrysset #2 2019 :
Malva Hellqvist, Nässjö.
Alice Forsklint, Eskilstuna.
Tindra Granfeldt, Hallsberg.
Benjamin Heikkilä, Eskilstuna.
Elliott Wallenbro, Sigtuna.

Lösning på barnkrysset #3

Stort grattis till vinnarna barnkrysset #3 2019:
Kate Karlsson, Gammelstad.
Natalie Larsson, Ilsbo.
Melina Wahlén, Vendelsö.
Dario Torres, Ingelstad.
Nora Cederkvarn, Skövde.

Lösning på barnkrysset #4

Stort grattis till vinnarna barnkrysset #4 2019:
Olle Johansson, Gånghester
Tova Wiktorsson, Odensbacken.
Isak Cederkvarn, Skövde.

Lösning på barnkrysset #5

Stort grattis till vinnarna barnkrysset #5 2019:
Rasmus Kemter, Sollentuna.
Olivia Eriksson, Piteå.
Rose-Marie Jansson, Filipstad.
Emmy Karlsson, Högsby.
Alice Bergström, Sandviken.

Lösning på barnkrysset #6

Stort grattis till vinnarna barnkrysset #6 2019:
Matilda Svahn, Forserum.
Kira Torres, Ingelstad.
Melvin Balderud, Karlstad.
Hugo Alriksson, Sala.
Wille Wahlström, Bollebygd.

Stort grattis till vinnarna barnkrysset #1 2020:
Isabella Lindkvist, Örebro.
Moa Karlsson, Högsby.
Cornelia Almlöf, Storvreta.
Arvid Gustavsson, Tidaholm.
Isa Claesson, Strängnäs.

Stort grattis till vinnarna barnkrysset #2 2020:
Amanda Karlsen, Zinkgruvan.
Linnea Harnisch, Karlstad.
Alice Persson, Rydebäck.
Alicia Norgren, Huddinge.
Mila Hägg, Helsingborg.

Stort grattis till vinnarna barnkrysset #3 2020:
Amanda Lindberg, Sjömarken.
Thor Wandus, Linköping.
Johanna Karlsen, Zinkgruvan.
Tuwa Filipsson, Floda.
Ebba Pettersson, Värnamo.