Fem kluriga mil – Skyltrallyt i Småland är en mångårig tradition

Skyltrallyt är ett måste för campare på Caravan Clubs Smålandsektions camping Timmernabben. Efter två års uppehåll på grund av corona, laddar initiativtagaren och arrangören Lars-Olof Wetterberg inför ett rally sommaren 2022.

Publicerad2021-12-10

– Exakt hur många år vi har anordnat Skyltrally vet jag inte, men det handlar åtminstone om 25 år, berättar Lars-Olof Wetterberg. – Det började egentligen med att vi skulle ha en karta med kontroller till en hemlig träff. Deltagarna fick kartor allt eftersom de körde, ingen visste vart de skulle, fortsätter han. De lite…

Detta är en låst artikel. Logga in eller bli medlem för att fortsätta läsa.

Hela artikeln och alla bilder visas för medlemmar i Caravan Club.

Bli medlem du också för att ta del av alla förmåner i vår förening.

Bli medlem


Är du redan medlem?

Logga in för att läsa och visa all text och bild.

Logga in

Uppdaterar…
  • Inga produkter i varukorgen.