Sektion: Riksorganisationen

Ny vagn för aktiv fritid

Det finns många exempel på kreativa lösningar för att få med sig motorcyklar och annan utrustning i husvagnar. Det fungerar, men tänjer ofta på marginalerna för vagnarnas kapacitet både när det gäller vikt och styrka.

Publicerad 2021-06-24 00:00:21

JB Trailer AB har i flera år tillverkat bland annat fordon för hästtransport i halländska Getinge. – Vi upptäckte att det saknades ett bra släp också för andra aktiviteter som kräver mycket utrustning och dessutom har plats för ett enklare boende, säger företagets vd, Mattias Blomberg. Så föddes idén till Cavalenho. Kombination Cavalenho Cruiser är…

Detta är en låst artikel. Logga in eller bli medlem för att fortsätta läsa.

Hela artikeln och alla bilder visas för medlemmar i Caravan Club.

Bli medlem du också för att ta del av alla förmåner i vår förening.

Bli medlem


Är du redan medlem?

Logga in för att läsa och visa all text och bild.

Logga in