En Hobby för barnfamiljer

Som en av de första stora tillverkarna av fritidsfordon startade tyska Hobby sin tillverkning igen i mitten av april. Det finns gott om beställningar och innan corona-krisen drog igång låg försäljningen av nya husvagnar över 30 procent högre än samma tid i fjol.

Publicerad2020-06-16

Hobby har ett brett husvagnsprogram och täcker genom sex olika modellserier allt från små resevagnar till de nästan 9 m långa husvagnarna i Premium-serien. Vi har tittat närmare på en av barnfamiljernas favoriter, Hobby 560 KMFe De Luxe. Redan i höstas, långt innan andra än Folkhälsomyndigheten tänkt tanken pandemi, kände branschen av ett växande intresse…

Detta är en låst artikel. Logga in eller bli medlem för att fortsätta läsa.

Hela artikeln och alla bilder visas för medlemmar i Caravan Club.

Bli medlem du också för att ta del av alla förmåner i vår förening.

Bli medlem


Är du redan medlem?

Logga in för att läsa och visa all text och bild.

Logga in

Uppdaterar…
  • Inga produkter i varukorgen.