Matinspiration – Kyckling i gröncurry med risnudlar

Gästkocken Anders Winlöf, FALKÖPING, Gillar att laga mat med inspiration från hela världen. Bland favoriterna i köket är italienskt, asiatiskt och löfbiff i öl och kryddpeppar kanske slåss med ryskinspirerad köttfärspaj på förstaplatsen. Åker sedan juni 2021 då och då på upptäcktsfärd med en Adria Matrix 670.

Publicerad2021-12-10

Kyckling i gröncurry med risnudlar Tillagningstid: 25 minuter 4 Personer Glutenfritt, laktosfritt. Detta behöver du: Färdigstrimlad färsk kycklingfilé (ca 400 g) 1 brk bambuskott, 200 g 1 brk kokosmjölk, 400…

Detta är en låst artikel. Logga in eller bli medlem för att fortsätta läsa.

Hela artikeln och alla bilder visas för medlemmar i Caravan Club.

Bli medlem du också för att ta del av alla förmåner i vår förening.

Bli medlem


Är du redan medlem?

Logga in för att läsa och visa all text och bild.

Logga in

Uppdaterar…
  • Inga produkter i varukorgen.