Miljonbedrägeri med husbilar

Mitt i sommaren bytte ett företag som tidigare arbetat med hästar och trav till en ny skepnad. I juli månad blev Jesper Svensson Trav AB Berggrens Husbils Center AB. Mindre än två månader senare haglar anmälningarna om bedrägeri och stöld mot företaget.

Publicerad2020-11-11

Hästar står fortfarande som verksamhet hos Bolagsverket. – Det handlar om värsta sortens hästhandel, anser Barbro Neuman, Virserum. Hittills har de lurat husbilsägare på mångmiljonbelopp. Jag själv har över 640…

Detta är en låst artikel. Logga in eller bli medlem för att fortsätta läsa.

Hela artikeln och alla bilder visas för medlemmar i Caravan Club.

Bli medlem du också för att ta del av alla förmåner i vår förening.

Bli medlem


Är du redan medlem?

Logga in för att läsa och visa all text och bild.

Logga in

Uppdaterar…
  • Inga produkter i varukorgen.