Sektion: Riksorganisationen

Svemester med distans

– I norr är det gott om plats, lätt att hålla distans till andra människor och samtidigt finns det så mycket att se och uppleva, för både tonåringen, sexåringen och oss vuxna. Den här sommaren satsar vi på Norrland!

Publicerad 2020-09-10 15:00:18

Innan corona fanns på kartan var möjligheterna obegränsade för den som har husvagn eller husbil. Pandemin förenklar planeringen, det blir helt enkelt inte så mycket att välja på och familjen de la Cour i Falun siktar norrut den här semestern. Häng med på äventyret! Efter några dagars sedvanlig packningsritual är husbilen fylld. Det är ”bara”…

Detta är en låst artikel. Logga in eller bli medlem för att fortsätta läsa.

Hela artikeln och alla bilder visas för medlemmar i Caravan Club.

Bli medlem du också för att ta del av alla förmåner i vår förening.

Bli medlem


Är du redan medlem?

Logga in för att läsa och visa all text och bild.

Logga in