Ett palats för två

Morelo Palace 90 M 10 Years är en jubileumshusbil som hamnat mitt i en pandemi. Det låter inte så bra, men det kan vara precis tvärt om. Intresset för husbilar har exploderat sedan covid-19 började härja och försäljningen slår rekord.

Publicerad2021-06-24

Södra Tyskland är lite av Europas husbilscentrum. Här finns Morelo och många av de stora tillverkare som de senaste åren firat 50- och 60-årsjubileum. I det sammanhanget är Morelo väldigt ung, men det betyder absolut inte att man saknar erfarenhet av husbilstillverkning. Hög målsättning Flera av de som var med från början hade arbetat länge…

Detta är en låst artikel. Logga in eller bli medlem för att fortsätta läsa.

Hela artikeln och alla bilder visas för medlemmar i Caravan Club.

Bli medlem du också för att ta del av alla förmåner i vår förening.

Bli medlem


Är du redan medlem?

Logga in för att läsa och visa all text och bild.

Logga in

Uppdaterar…
  • Inga produkter i varukorgen.