Hobby i alla väder

Allt fler upptäcker tjusningen med vintercamping. Hobbys husvagnar med vattenburen värme från Alde är perfekta för året-runt-användning.

Publicerad2021-12-31

Gnistrande skidbackar, istäckta sjöar och vintervandringar på fjället lockar många att campa året om. Då krävs en husvagn med goda vinteregenskaper. Alde grundades redan 1949 och är ledande på vattenburna värmesystem. – Vattenburen värme är behaglig, ljudlös och effektiv. Dessutom miljöanpassad, eftersom vi använder el och gasol som energikällor, säger Håkan Streimer, försäljningschef på Alde….

Detta är en låst artikel. Logga in eller bli medlem för att fortsätta läsa.

Hela artikeln och alla bilder visas för medlemmar i Caravan Club.

Bli medlem du också för att ta del av alla förmåner i vår förening.

Bli medlem


Är du redan medlem?

Logga in för att läsa och visa all text och bild.

Logga in

Uppdaterar…
  • Inga produkter i varukorgen.