Sektion: Riksorganisationen

Köttbullar i tomatsås

Det kan vara riktigt ruggigt i februari, var du än befinner dig i Sverige. Kanske viner vinden utanför fönstret, kanske skiner solen eller så har du just nu kyla och snö. Det är ju det roliga med vårt avlånga land, att det är så olika. För alla oss som gillar att resa betyder det att vi ofta har chans att hitta det vi trivs bäst med.

Publicerad 2021-03-16 00:00:01

Men oavsett väder tycker jag det kan vara riktigt skönt att få njuta av att vara inomhus denna tid på året, tända några ljus och laga lite god mat. Speciellt efter en lång kylig promenad! Nu passar det också bra med mustiga grytor, soppor och gratänger. Men som sig bör, när man befinner sig i…

Detta är en låst artikel. Logga in eller bli medlem för att fortsätta läsa.

Hela artikeln och alla bilder visas för medlemmar i Caravan Club.

Bli medlem du också för att ta del av alla förmåner i vår förening.

Bli medlem


Är du redan medlem?

Logga in för att läsa och visa all text och bild.

Logga in