Campinglivet gav Rosemaries kraft efter stroken

Campinglivet är mer än lediga dagar och svalkande dopp. Det handlar dessutom om stark vänskap. När Rosemarie Götstav i början av året drabbades av en stroke, gav den väntande sommaren på Örlenbadets camping och vännerna kraft i rehabiliteringen.

Publicerad2021-08-02

Utanför en av husvagnarna på Örlenbadets camping utanför Tibro sitter Rosemarie Götstav och Laila Israelsson och dricker kaffe. Deras äkta hälfter, Gustav och Peter, även de goda vänner, ansluter sig…

Detta är en låst artikel. Logga in eller bli medlem för att fortsätta läsa.

Hela artikeln och alla bilder visas för medlemmar i Caravan Club.

Bli medlem du också för att ta del av alla förmåner i vår förening.

Bli medlem


Är du redan medlem?

Logga in för att läsa och visa all text och bild.

Logga in

Uppdaterar…
  • Inga produkter i varukorgen.