Kettilsås – småländskt vinterparadis

Campingen har öppet under vinterhalvåret

Publicerad2021-12-31

Den som tror att smålänningar och andra sörlänningar måste åka norrut för att åka skidor kan tänka om. Kettilsås skidanläggning strax utanför Vetlanda har lockat skidåkande Caravan Club-medlemmar i decennier. Mitt på småländska höglandet ligger Kettilsås camping, den enda av Caravan Clubs 34 campingplatser som enbart håller öppet vintertid. Anläggningen ligger vid foten av Kettilsås….

Detta är en låst artikel. Logga in eller bli medlem för att fortsätta läsa.

Hela artikeln och alla bilder visas för medlemmar i Caravan Club.

Bli medlem du också för att ta del av alla förmåner i vår förening.

Bli medlem


Är du redan medlem?

Logga in för att läsa och visa all text och bild.

Logga in

Uppdaterar…
  • Inga produkter i varukorgen.