Nordisk campingträff blir Nordisk campingfestival

De nordiska campingträffarna blir till festivaler. De tidigare lite högtidliga evenemanget ska bli roliga dagar – för hela familjen.

Publicerad2021-12-17

Just nu pågår planeringen för den första Nordiska campingfestivalen, NCF. För inte så länge sedan var de årligen återkommande träffarna för Caravan clubs medlemmar i Sverige och systerföreningarna i de nordiska grannländerna mycket populära dagar. – Tidigare drog träffarna någonstans mellan 800 och 900 ekipage, berättar Börje Svärdström, president för NCF. Men sedan hände något,…

Detta är en låst artikel. Logga in eller bli medlem för att fortsätta läsa.

Hela artikeln och alla bilder visas för medlemmar i Caravan Club.

Bli medlem du också för att ta del av alla förmåner i vår förening.

Bli medlem


Är du redan medlem?

Logga in för att läsa och visa all text och bild.

Logga in

Uppdaterar…
  • Inga produkter i varukorgen.