Höstens härliga råvaror!

Nu börjar naturen skifta färg efter sommarens grönska. Det är också nu det finns mängder av underbara grönsaker att laga mat av. Passa på och titta in till gårdsbutiker när du är ute och kör. Ett kilo äpple blir lätt en snabblagad dessert till helgens fika. Squash, purjolök, rödbetor, morötter och potatis blir en härlig bas till goda middagar. Med höstens goda råvaror behövs det knappt något annat!

Publicerad2021-12-10

Kyckling är något som jag ofta lagar både hemma och i husbilen. Men det kan vara lite trixigt att hantera kycklingköttet i husbilen. Speciellt när man behöver spara på vattnet….

Detta är en låst artikel. Logga in eller bli medlem för att fortsätta läsa.

Hela artikeln och alla bilder visas för medlemmar i Caravan Club.

Bli medlem du också för att ta del av alla förmåner i vår förening.

Bli medlem


Är du redan medlem?

Logga in för att läsa och visa all text och bild.

Logga in

Uppdaterar…
  • Inga produkter i varukorgen.